Menu

Tu! Naprawisz Swoje Komputery - 518 519 509

Pomagamy naprawiając komputery, naprawiamy z pasją. Nie wyrzucaj komputera przez okno! Przyjmujemy stare, uszkodzone komputery. Serwis komputerów w Łodzi. 654.com.pl Zapraszamy do nas osobiście.

Nie mogę uruchomić Firefoxa

wtomczak
Trzy sposoby usunięcia problemu.

Program Firefox został już uruchomiony

1. Jeżeli Firefox nie chcę się uruchomić, bo twierdzi, że już jest uruchomiony w systemie - a procesu firefox.exe nie widać w Menadżerze zadań, to należy z katalogu z profilem

c:\Documents and Settings\Twoja nazwa Użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\

wykasować plik parent.lock, który nie został wykasowany po zamknięciu przeglądarki.

Normalnie plik parent.lock pojawia się gdy przeglądarka FF jest uruchomiona, po jej zamknięciu FF wykonuje operacje zapisu ustawień osobistych itp., a plik parent.lock znika.

2. Gdy widzimy proces firefox.exe i nie chcemy czekać w "nieskończoność" aż sam zniknie, zaznaczamy go i naciskamy Zakończ proces.

Niestety powyższe rozwiązania są jedynie środkiem doraźnym, gdyż problem będzie się powtarzał.

3. Błąd otwarcia FF może być spowodowana także zbyt dużą ilością zainstalowanych dodatków, które zmuszają Firefox'a do dłuższego zamykania jego wewnętrznych procesów. Lub powowduje to konkretnie jeden źle napisany Dodatek do FF. Usuńmy te, których funkcji używamy najrzadziej lub o których zapomnieliśmy. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę jakie programy/plugin'y instalowaliśmy dla naszej przeglądarki.

© Tu! Naprawisz Swoje Komputery - 518 519 509
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci